Op de foto vlnr: dr. Véronique Fabré (hoofdarts AZ Sint-Blasius), Josefien Van Laere (hoofdapotheker AZ Sint-Blasius), dr. Stefaan Gouwy (hoofdarts AZORG), dr. Samuel Bral (medisch diensthoofd radiotherapie), Peter Van Puyvelde (waarnemend algemeen directeur AZ Sint-Blasius) en Kathy Van Hecke (directeur-hoofdapotheker AZORG).
AZ Sint-Blasius en AZORG hebben dinsdag 23 december twee nieuwe samenwerkingsakkoorden ondertekend binnen het zorgtraject voor oncologische patiënten. Met de akkoorden versterken beide ziekenhuizen hun samenwerking rond de bereiding van steriele geneesmiddelen en hoogtechnologische radiotherapie, zo blijkt uit een gezamenlijk persbericht.
Voor de bereiding van steriele geneesmiddelen zal AZ Sint-Blasius voortaan een beroep doen op AZORG. Het gaat onder meer om infusen voor chemotherapie, die zullen worden bereid in de ziekenhuisapotheek van AZORG, in een speciaal ingerichte cleanroom. In die streng gecontroleerde omgeving wordt de lucht voortdurend gefilterd en ververst om te vermijden dat stofdeeltjes of bacteriën in de geneesmiddelen terechtkomen.
De bereidingen gebeuren met moderne apparatuur, waaronder farmaceutische isolatoren, een laminaire luchtkast en een poederafzuigkast. Volgens het persbericht verlopen alle processen conform de Europese PICS-normen (Pharmaceutical Inspection Co-operation Scheme), die instaan voor de kwaliteit, veiligheid en doeltreffendheid van geneesmiddelenbereidingen.
“Met AZORG hebben we een partner die snel, kostenefficiënt en volgens de hoogste kwaliteitsnormen steriele geneesmiddelenbereidingen zal maken op maat van onze patiënten en onze behandelplannen”, zegt waarnemend algemeen directeur Peter Van Puyvelde van AZ Sint-Blasius. “Deze samenwerking geeft onze artsen en oncopatiënten garanties op de best mogelijke zorg.”
Naast de geneesmiddelenbereiding vernieuwen beide ziekenhuizen ook hun samenwerking in radiotherapie. AZORG investeerde dit jaar verder in de uitbouw van de dienst en nam in augustus een Gamma Knife-bestralingstoestel in gebruik. Dat toestel, het tweede in België, wordt ingezet voor uiterst nauwkeurige bestraling van aandoeningen in de hersenen, zonder chirurgische ingreep.
“Door deze samenwerking versterken we elkaar en verankeren we hoogwaardige en veilige kankerzorg in beide ziekenhuizen”, zegt Peter Verhulst, algemeen directeur van AZORG. “Door expertise en technologie te bundelen, bouwen we samen aan een sterke oncologische zorg voor patiënten in de Denderstreek.”








